עשו זאת בעצמכם: כלים לבדיקת בעיות וקביעת איכות האתר שלכם

עשו זאת בעצמכם: כלים לבדיקת בעיות וקביעת איכות האתר שלכם

מזל טוב! בנייתם אתר בעצמכם או שרכשתם אתר אינטרנט מחברה לבניית אתרים.
האם אתם באמת יודעים לקבוע את טיב המוצר שקבילתם?
לפניכם רשימה של כלים לבדיקות אוטומטית של אתר האינטרנט שלכם :

1. W3C Markup Validation Service – כלי לבדיקה האם קוד הHTML של האתר שלכם עומד בתקנים הבינלאומים שנקבעים ע"י ארגון התקינה הבינלאומי ברשת (אתר W3C ישראל).

 1. למה צריך לעמוד בתקנים? אתר אינטרנט שעומד בתקנים בדר"כ יתקדם בצורה הרבה יותר איכותית במנועי החיפוש (זה אחד הסעיפים החשובים ביותר בספר ההוראות של גוגל לבניית אתרים) , בנוסף, אתר שעומד בתקנים בדרך כלל יהיה בעל חיי מדף ארוכים יותר וכמובן שימנע המון באגים ותקלות בדפדפנים שונים. מומלץ להגיע למצב שאין שום תקלה ו/או אזהרה.
 2.  
 3. 2. Google PageSpeed Insights – כלי לבדיקת מהירות טעינת האתר שלכם, לאחר הבדיקה מקבלים שני דירוגים – האחד עבור מובייל והשני עבור מחשבים שולחנים. הכלי בודק האם ביצעתם אופטימלזציה לתמונות, סופר את כמות הבקשות שנשלחות לצורך טעינת העמוד, בודק האם יש לכם מנגוגנים של דחיסת מידע וכד'.

 4. למה זה חשוב שהאתר יטען מהר? קודם כל בשביל חווית הגולש, אתר שנטען לאט מאוד גורם למשתמשים להתאייש ולעזוב. הדבר שני הוא שוב, גוגל! אתר שנטען לאט יורד בדירוג באופן יחסי לאתר זהה שנטען מהר. מומלץ להגיע לציון של לפחות 80 .
 5.  
 6. 3. Google mobile-friendly – כלי פשוט ביותר, פשוט מזינים את כתובת האתר שרוצים לבדוק וגוגל יתן לכם ציון והצעות לייעול על מנת שהאתר יהיה נגיש ונוח יותר למשתמש הפשוט.

 7. למה צריך אתר מותאם למובייל? כי הלקוחות שם! כיום חלק גדול מהתנועה באינטרנט מתבצעת באמצעות טלפונים חכמים וטאבלטים. בנוסף אתר שלא נמצא מותאם למובייל ימחק ממנועי החיפוש כאשר הלקוח מחפש באמצעות הטלפון שלו.

  רוצים לבדוק בעצמכם? היכנסו לדפדפן כרום(לדוגמא), לחצו על F12 במקלדת לאחר מכן לחצו על Ctrl + Shift + M וביחרו את המכשיר שאתם מעוניינים לבדוק בו את האתר. (מומלץ לבצע רענון לעמוד לאחר בחירת המכשיר המבוקש)
 8.  
 9. 4. SEO SiteCheckup – כלי מעולה לניתוח הSEO שלכם, הכלי תומך גם בשפה העברית ויודע להציג את הבעיות באתר בצורה מאוד יעילה תוך מתן תעדוף לתיקונים.
 10. SEO online checkup

  למה זה חשוב SEO? (בקצרה) – למראות בנייתם את האתר הכי יפה ואיכותי, אם אף אחד לא ימצא אותו במנועי החיפוש הוא בעצם לא קיים. מומלץ להגיע לפתוח לציון 80 .
   
 11. 5. Google Webmasters (Search Console) – כלי חובה לכל בעל אתר אינטרנט, באמצעות האתר הזה אתם מוכיחים בעלות על האתר שלכם וכך אתם יכולים לקבל מגוגל עידכונים שוטפים אם מתגלות בעיות באתר שלכם, בתוך האתר קיימים כלים רבים שימושים מהאפשרים לכם לשלוט על כיצד תופיעו במנוע החיפוש, למצוא רשימת אתרים שמקשרים לאתר שלכם, רשימת מילות מפתח שבהם הופעתם ועוד.
 12. seo google webmaster tools
 
מקווים שתמצאו את הכלים שימושים. למראות שהכלים האוטומטים עושים עבודה טובה מומלץ בכל מקרה להעביר את האתר לבחינה של אנשי מקצוע (מתכנתים ומעצבים).


מאמרים קשורים

תגובות למאמר

SMWebsites בניית אתרים לעסקים התחילה את דרכה בשנת 2009 , מאז אנו בונים אתרי אינטרנט מרהיבים ואיכותיים עבור עסקים בכל הארץ .