אדובי פוטושופ כלי לעיצוב אתרים

אדובי פוטושופ כלי לעיצוב אתרים

מבוא

אדובי פוטושופ היא תוכנת עריכה גרפית שפותחה על ידי אדובי מערכות. תוכנה זו היא הנפוצה ביותר בשוק עיבוד תמונת מפת הסיביות. היום כל מי שעוסק בתחום בניית אתרים ו עיצוב אתרים כמובן משתמש בפוטושופ ליצירת עיצוב ייחודי לאתרים , באמצעות התוכנה מעצבים את האתר עצמו , לוגוים , באנרים , סמלים וכל שאר מרכיבי האתר.
כיצד תוכנת פוטושופ PHOTOSHOP מתחברת לעולם האינטרנט ? האם באמצעות תוכנת פוטושופ ניתן לבנות אתר אינטרנט ? מה יכולותיה של תוכנת פוטושופ ? פוטושופ ידועה כתוכנה המקצועית ביותר לבניית אתרים , באמצעות תוכנת פוטושופ ניתן לבנות סמלים ואייקונים מיוחדים אשר יוצגו בעתיד באתר אינטרנט שלכם . אציג לכם במקצת את יכולותיה של תוכנת פוטושופ וכיצד היא עוזרת לבניית אתרי אינטרנט בצורה מקצועית עם דגש לעיצוב מיוחד.

חלק מהכלים הייחודים של פוטושופ

  • כלי המברשת, שבגרסאות האחרונות עוברת שכלול רציני, הכולל לדוגמה את ה־Skattering באמצעותו הנגיעות של המברשת מתפרסות לצדדים ולא יוצרות קו.
  • כלי החלפת הצבע, שבאפשרותו ניתן לצבוע בשיטות זיהוי מתקדמות של צבעים, ועל ידי כך לצבוע רק אזור בעל צבעים דומים לאזור שנדגם, לדוגמה: דגימא של צבע כחול, ומיקום חצי מהמברשת במעבר צבע בין אזור כחול לאזור אדום, תשפיע רק על האזור הכחול, ולא על האזור בצבע אדום.
  • כלי הטשטוש, החדות והמריחה, שאיתם ניתן לטשטש או לחדד את הציור או הצילום, או למרוח את הצבעים במקום מסוים כאילו הכלי הוא אצבע והציור אינו אלאצבעי פנדה.
  • מברשת ההיסטוריה (וכלי ההיסטוריה האומנותי), שאיתה משחזרים את האזור שמברשת ההיסטוריה עברה עליו לנקודה רצויה.
  • כלי מעברי הצבע (Gradient tool), שאיתו אפשר להתאים ולמלא את הרקע ליצירה.
  • כלי חותמת הגומי (כלי השכפול) (Clone Stamp tool), שבאמצעותו "מדביקים" חלק מסוים מהתמונה על חלק אחר. צלמים שצילמו תבנית מסוימת (כגון סיבי העץ) ורוצים להעלים פרט מסוים מבלי שההעלמה תבלוט, יכולים להשתמש בכלי הזה, ובדומו, Healing Brush tool.
  • כלי מברשת הריפוי (Healing Brush tool), באמצעותו ניתן לתקן חלקים מסוימים בתמונה על ידי דגימה מאזור מסוים וצביעה עם השטח שנדגם תוך כדי התחשבות בערכי הצבע, צלמים עושים שימוש רב בכלי זה כייון שעמו אפשר להעלים פצעים ולהחליק קמטים.
  • כלי הבחירה, כולל כלי הלאסו, שרביט הקסם ועוד, המאפשרים לבחור חלק מסוים בשכבה כך שהכלים (ראו מעלה) ישפיעו רק עליו, או כדי להעביר אותו לשכבה חדשה.
  • כלי מחק הרקע, שבאפשרותו אפשר למחוק רקע של תמונה, תוך כדי אפשרויות מיוחדות של זיהוי/מחיקת גוונים.
  • בגרסת CS4 נוספו כעשרה כלים המאפשרים לייבא קובצי 3ds שנוצרו בתוכנת 3D Studio Max לפוטושופ, תוך כדי אפשרויות שינוי מתקדמות כגון סיבוב, היפוך, שינוי מיקום וכו'. כמו כן נוסף תפריט בשם 3D המאפשר לערוך את העצמים התלת ממדיים או גם ליצור עצמים כאלה בטכניקות מתקדמות כגון שינוי תאורה, אפשרויות צביעה מיוחדות, יצירת צורות (למשל גליל כדור תיבה וכו'), אנימציות תלת ממדיות ועוד. הכלי והתפריט מוכלים בגרסת Photoshop Extended בלבד.
המאמר נכתב ע"י ויקיפדיה , חנוך סולומוביץ


מאמרים קשורים

תגובות למאמר

SMWebsites בניית אתרים לעסקים התחילה את דרכה בשנת 2009 , מאז אנו בונים אתרי אינטרנט מרהיבים ואיכותיים עבור עסקים בכל הארץ .