עיצוב באנרים לאתרים

עיצוב באנרים לאתרים

מבוא

באנרים הוא כינוי למודעות פרסומיות המופיעות באתר האינטרנט ומטרתן לצוד את עינו של הגולש שהגיע לאתר. לחיצה על הבאנר תביא את הגולש לדף נחיתה בעמוד של העסק המפרסם, אשר לרוב יכלול מידע נוסף לגבי המוצר או השירות המוצע וטופס הצטרפות.
באנרים משמשים לפרסום חיצוני אך לעיתים קרובות גם משמשים כפרסומות פנימיות בתוך האתר למבצעים מיוחדים או לשירות חדש שהאתר מציע ומטרתם לתפוס את תשומת הלב של הגולש בדף הראשי ולגרום לו לעבור לדף נחיתה אחר באתר, המציע את אותו שירות. התחום של עיצוב אתרים כולל עיצוב של אלמנטים רבים לאתרי אינטרנט אך אחד מהתחומים הבולטים של עיצוב אתרים הוא עיצוב באנרים - זוהי תורה בפני עצמה בתחום עיצוב אתרים והעקרונות של עיצוב באנרים שונים מהותית מהעקרונות הרגילים בהם עושים שימוש בתחום עיצוב אתרים.

סוגי הבאנרים הנפוצים בעיצוב אתרים

באנר? ?דינמי? (?פלאש או גיף אנימיישן?), ?צבעוני?, ?תמציתי ובהיר במסריו ימשוך ביתר קלות את תשומת לב הגולש ויניע אותו לפעולה המיוחלת?, ?דהיינו?, ?לחיצה עליו המובילה לתצוגת הנושא בהרחבה ויצירת קשר עם נותן השירות?. ?המוצר או השירות מוצגים לרוב ע"י? ?דף נחיתה? ?או מיניסייט?.? מצד שני יש חסרות לבאנר דינמי , באנרים מונפשים בתוכנת פלאש יכולים להציק כי התזוזות שלהם מפריעות לקרוא את הטקסט. מה גם שאם הזמן התרגלנו להתעלם מקיומם. באנר בפלאש גם לא יקודם כמו מודעה טקסטואלית בגוגל.

באנר סטטי הוא באנר המעביר מסרים ויזואליים ללא תנועה לעומת הבאנר הדינמי המעביר את מסריו בתנועה. באנר סטטי מעביר את המסר לצופה באחת ולכן חשוב כיצד נבנה אותו מבחינת צבעים, סוג פונטים ואימג'ים, הנוטלים חלק ביצירת הקומפוזיציה של הבאנר ומסריו.
קיימים שני סוגי באנרים סטטיים עיקריים. באנר סטטי המהווה רקע לחלקו העליון של דף אינטרנט אם זה אתר אינטרנט, ניוזלטר או דף נחיתה. לעיתים קרובות יכיל גם פרטי התקשרות ואת לוגו העסק. הסוג השני הוא באנר סטטי פרסומי. באנר זה מופיע באתר אינטרנט במיקומים שונים לרוב בצידי הדפים, לפי סדר חשיבותו ומהווה לינק לדף הפנימי של הנושא אותו הוא מציג. סוג אחר של באנר סטטי פרסומי הוא באנר המזכיר לגולש בכל רגע נתון את פרטי ההתקשרות עם העסק ואף מאפשר יצירת קשר מהיר באמצעות טופס מצומצם.

7 עקרונות לבאנר שמוכר


המאמר נכתב ע"י ראובן אזולאי , שרה קמינר


מאמרים קשורים

תגובות למאמר

SMWebsites בניית אתרים לעסקים התחילה את דרכה בשנת 2009 , מאז אנו בונים אתרי אינטרנט מרהיבים ואיכותיים עבור עסקים בכל הארץ .