עיצוב לוגו מקצועי

עיצוב לוגו מקצועי

מבוא

לוגו הינו רעיון עיצובי , סמל גראפי שמייצג תכונה, שירות או התמחות מרכזית של חברה, אתר או מוצר. במילים אחרות, הלוגו מהווה מראה תדמיתית ללקוח הפוטנציאלי. המטרה של הלוגו היא לגרום לאנשים לשייך את הסימן הגראפי לעסק באופן מודע ואף באופן שאינו מודע, לחבב את הלוגו ולהאמין שלוגו זה מבטא חשיבה, מעוף ואיכותיות ממש כמו החברה או המוצר עצמם. לכן עיצוב לוגו הינו מכריע למיתוג החברה, מעבר להיותו אסתטי רצוי שיהיה בו משהו קליט ומתקשר אסוציאטיבית עם מה שהוא מנסה לייצג. דוגמאות ללוגואים מפורסמים שאנו מקשרים ישר עם החברה הוא הלוגו של קוקה קולה שבשנייה שרואים אותו מרגישים את המשקה הקר והנוצץ בפה, הלוגו של נייקי שזכה לשם משלו (סווש), הלוגו של אדידס וכולי.

הלוגו הוא נצחי גם אם המוצרים משתנים והחברה עוברת בעלים את הלוגו לא משנים שכן הוא זה שמזוהה עם מה שמעבר לפרטים הקונקרטיים,הוא מזוהה עם מה שהלקוח הפנים לגבי אותו מוצר.

אין הזדמנות שנייה ליצור רושם ראשוני

כל בעל עסק, אפילו אם הוא מתחיל יודע כי הדבר החשוב ביותר בעסק הוא הרושם הראשוני, עסק או חברה צריכים לשדר מקצועיות, אמינות, שירותיות ורצינות. אחד הדברים שעוזר לכם לשדר את הדברים הללו הוא הלוגו של החברה. עיצוב לוגו בצורה נכונה יכול לקדם את העסק קדימה בעיני הלקוחות, או להפך, לכן כאשר חושבים על עיצוב לוגו, חשוב לעשות זאת בזהירות.

כמה דברים שחשוב לדעת על עיצוב לוגו

  • בהירות - עיצוב לוגו צריך להיות קריא וברור, חשוב כי הלקוח יוכל לקרוא את שם החברה בקלות בלי צורך להתאמץ, ובלי שיהיה צריך לתרגם את השם.
  • קליט – עיצוב לוגו צריך להיות קליט, כך כאשר הלקוח יראה בפעם הבאה את הצורה של הלוגו, הוא ישר יקשר את זה לשם העסק.
  • פשטות – חבל לטרוח ליצור עיצוב לוגו מסובך ומורכב. רצוי שהלוגו יכיל פחות פרטים ולא יהיה עמוס מידי. כדאי שניתן יהיה קל לצייר את הלוגו בקלות.
  • צבעוני – עיצוב לוגו צריך למשוך את העין ולהיות בולט גם מבין שמות וסמלים של חברות אחרות, לכן כדאי ליצור לוגו צבעוני, אך לא יותר מידי כדי שיהיה ניתן לצייר אותו גם בשחור לבן בלי לאבד את האפקט של הלוגו.
  • קשר לתוכן – עיצוב לוגו צריך להיות קשור לסוג המוצר שהחברה מציעה לשוק, או מייצרת. כך אנשים יוכלו לדעת מה מציעה החברה רק מהתבוננות בלוגו שלה.

10 טיפים לעיצוב לוגו


המאמר נכתב ע"י שירי פלג , הילה שבתאי


מאמרים קשורים

תגובות למאמר

SMWebsites בניית אתרים לעסקים התחילה את דרכה בשנת 2009 , מאז אנו בונים אתרי אינטרנט מרהיבים ואיכותיים עבור עסקים בכל הארץ .